Jak powstaje projekt?
W tym miejscu przedstawiamy w kilku punktach wszystkie etapy realizacji projektu.
1. Spotkanie
Wszystko rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. Projekt jest wykonany przez ludzi dla ludzi. Podczas jego realizacji brane są pod uwagę wszystkie przyzwyczajenia, preferencje i wymagania inwestora. Spotkanie daje możliwość szybkiej wymiany myśli i spostrzeżeń. Można swobodnie omówić wiele możliwych rozwiązań dla projektowanych pomieszczeń i wyselekcjonować te najciekawsze dla docelowego odbiorcy. Podczas roboczego spotkania podejmujemy decyzje co do kolorystyki wnętrz jak i wstępnego doboru materiałów wykończeniowych czy sprzętów.
2. Inwentaryzacja
Przed rozpoczęciem prac projektowych wykonywana jest inwentaryzacja w celu sprawdzenia wymiarów pomieszczeń. Dodatkowo wykonujemy również dokumentację fotograficzną. W przypadku realizacji projektów wnętrz do budynków jeszcze nie wybudowanych prace opieramy na projekcie budowlanym dostarczonym przez klienta.
3. Projekt Funkcjonalny
W oparciu o ustalenia ze spotkania jest sporządzany projekt funkcjonalny. Opiera się on na rzutach pomieszczeń z naniesioną funkcją – meblami dobranymi pod kątem przeznaczenia i wymiarów względem potrzeb klienta. Jest to też moment kiedy można wprowadzić zmiany w układzie ścian działowych. Daje to możliwość szybkiego sprawdzenia jak najkorzystniej zagospodarować przestrzeń. Ze względu na różnorodność potrzeb klientów i możliwości danego lokalu prace projektowe trwają aż do wypracowania układu, który spełni oczekiwania zamawiającego.
4. Projekt Koncepcyjny
Po zatwierdzeniu Projektu Funkcjonalnego przechodzimy do sporządzenia wizualizacji 3D. Stanowią one podstawę Projektu Koncepcyjnego. To na tym etapie inwestor może zobaczyć swoje wnętrza w kolorze i z uwzględnieniem materiałów docelowych. Projekt Koncepcyjny jest wykonywany w oparciu o ustalenia ze spotkania – spotkań i Projektu Funkcjonalnego. To na tym etapie zajmujemy się pełną aranżacją wnętrz. W cenie projektu jest wykonywana wizualizacja 3D każdego z projektowanych pomieszczeń. Równocześnie jeśli zachodzi taka potrzeba w cenie projektu klient ma możliwość do wprowadzenia dwóch zestawów korekt do każdego z pomieszczeń. Wszystko to po to, by wykonywany projekt był w jak największym stopniu dopasowany do odbiorcy i w pełni spełniał oczekiwania zamawiającego.
5. Projekt Techniczny
Po zakończeniu prac nad aranżacjami przechodzimy do sporządzenia dokumentacji technicznej będącej nieodzownym elementem projektu wnętrz. Dokumentacja składa się z rzutów i widoków projektowanych pomieszczeń. Zawiera zmiany w układzie ścian działowych jak i zmian w instalacjach: elektryka, wod-kan, c.o. Rzuty i widoki podłóg i ścian z płytkami ceramicznymi z pełnymi wymiarami płytek wraz z wszystkimi przycięciami. Projekt techniczny zabudów g/k łącznie z sufitami podwieszanymi i napinanymi. Dokumentacja techniczna mebli skrzyniowych wykonywanych na wymiar np.: kuchnie, szafy itp.
6. Zestawienie materiałów
Do każdego projektu wykonujemy zestawienie materiałów i sprzętów wraz z ilościami i miejscami ich dostępności.
7. Sprawna współpraca
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zmieniającym się potrzebom klientów dokładamy wszelkich starań by, wykonywane projekty były więcej niż spełnieniem oczekiwań inwestora.
W celu szybkiej i sprawnej współpracy wszystkie wykonywane projekty w MaxDesigner są przekazywane klientowi drogą elektroniczną automatycznie po zakończeniu prac projektowych.